• Lata doświadczeń w kuchni
  • kontakt@mojegotowanieiblogowanie.pl

Wyposażenie kuchenne w roli głównej

Wyposażenie kuchenne w roli głównej

W nowoczesnej kuchni niezwykle istotne jest funkcjonalne i estetyczne wyposażenie, które sprawia że przygotowywanie potraw jest przyjemne, szybkie i proste. Systemy organizacji szuflad, półki "Magic Corner", producenci oferują coraz więcej ciekawych rozwiązań. Sprawdź, czego jeszcze potrzebuje dobrze zorganizowana kuchnia?

W kwestii przechowywania różnych produktów w kuchni bardzo ważną rolę odgrywa spiżarnia. W nowoczesnej kuchni wcale nie musi to być specjalnie wydzielone pomieszczenie, bowiem świetnie zastępuje je rozwiązanie z wykorzystaniem wysokiego lub niskiego cargo w meblach kuchennych. Inaczej jest to system półek w formie tzw. "koszy" wraz ze stelażem. Półki wykonane są najczęściej ze stali chromowanej. Po otwarciu szafki czyli pełnym wysuwie, uzyskujemy łatwy dostęp do produktów na wszystkich półkach.

Dzięki wysokiej ładowności, która może osiagać nawet 200 kg, spiżarnia kuchenna umożliwia przechowywanie zarówno zapasów żywności, jak i naczynia oraz sprzęty kuchenne. Szereg zalet cargo, tj. możliwość pełnego wysuwu, możliwość obracania w prawo i lewo, wysoka ładowność, wspomaganie płynnego otwierania i cichego domyku czynią z tego typu wyposażenia jedno z najlepszych rozwiązań ułatwiających pracę oraz optymalne i estetyczne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni.

Innym ciekawym rozwiązaniem są tzw. półki "Magic Corner", które przeznaczone są do szafek narożnych. Dzięki temu, że wysuwają się niezależnie od siebie ułatwiają dostęp do znajdujących się na nich produktów.
W dobrze zorganizowanej przestrzeni kuchennej istotną rolę odgrywają również systemy szuflad, które wysuwają się lekko i płynnie. Zazwyczaj szuflady te są dodatkowo wyposażone w samodomykanie i amortyzację. Na poprawę komfortu pracy i zachowanie porządku w kuchni wpływają także systemy wewnętrznej organizacji przestrzeni w szufladzie.

W temacie czystości w kuchni nie sposób wspomnieć o segregacji śmieci. W sprzedaży dostępne są różne akcesoria kuchenne, np. sortowniki montowane do korpusu lub dna szafki. Dobrym rozwiązaniem są kosze przeznaczone do zagospodarowania stref podzlewakowych, które otwierają się bezuchwytowo poprzez delikatne naciśnięcie frontu dłonią lub ewentualnie za pomocą specjalnego pedału. Niektóre kosze mogą wysuwać się samoistnie po otwarciu frontu. Ponadto dostępne są też kosze na śmieci wyposażone w pojemniki o kilku wielkościach, przeznaczone na różne rodzaj odpadów.

Udostępnij:

Proponujemy sklep

Domowa produkcja alkoholu - sklep Alembik.eu

Polecamy

Hurtownia kuri.com.pl

Zobacz