• Lata doświadczeń w kuchni
  • kontakt@mojegotowanieiblogowanie.pl

W jakie akcesoria warto wyposażyć kuchnię?

W jakie akcesoria warto wyposażyć kuchnię?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, w którym codziennie spędzamy sporo czasu przygotowywując różne posiłki. Musi zatem być dobrze zorganizowana i funkcjonalna. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając elementy wyposażenia kuchni.

Wybierając akcesoria kuchenne powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaje przygotowywanych potraw, zastosowanie przyborów oraz ich dopasowanie i rozmieszczenie, tak aby były łatwo dostępne.Rzeczy, których nie sposób pomieścić to zmora niejednej rodziny. Dlatego tak ważne jest odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych akcesoriów w kuchni.

Skarby kuchennych szafek
W kuchennych szafkach powinniśmy ulokować patelnię teflonową z żaroodporną rączką o grubym dnie wraz z pokrywką. Pamiętajmy, że potrawy przygotowywane pod przykryciem gotują się szybciej i taniej, bowiem tym sposobem zużywamy mniej gazu. W szafce powinna znaleźć się również głęboka patelnia ceramiczna z pokrywką, patelnia grillowa, co najmniej trzy garnki oraz naczynie żaroodporne. Szafka to idealne miejsce także dla tarek, sitek, mikserów, wag czy misek do mieszania składników.

Jak wykorzystać blat?
Blat stanowi świetne miejsce na blok z nożami. Taki zestaw powinien zawierać trzy średnie noże kucharskie do krojenia warzyw, czy siekania mięsa oraz długi nóż z ząbkowanym ostrzem do krojenia chleba. Na blacie warto ustawić również chlebak, praktyczne papierowe ręczniki oraz deski do krojenia. Dobrze jest zaopatrzyć się w trzy deski do krojenia o różnej grubości i kolorze, na których będzie można przygotowywać odmienne rodzaje produktów. Najpopularniejsze są deski drewniane, niestety tego typu akcesoria często przechodzą zapachami różnych produktów spożywczych. W sprzedaży dostępne są także deski wykonane z plastiku. Ich zaletą jest to, że po użyciu z łatwością można je wyczyścić.
W pojemniku obok kuchenki z kolei można umieścić komplet łyżek, chochlę, łopatkę plastikową, łyżkę cedzakową oraz szczypce do przewracania potraw.

Co ukryć w szufladach?
W szufladach warto przechowywać sztućce, nożyce kuchenne, wałek do ciasta, wyciskacz do czosnku, osełka, a także otwieracz do puszek, który ułatwia otwieranie niektórych produktów i rozwiązuje problem w przypadku, gdy nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie posiłku. Wtedy szybki obiad z puszki ratuje nasz głodny brzuch.

Udostępnij:

Proponujemy sklep

Domowa produkcja alkoholu - sklep Alembik.eu

Polecamy

Hurtownia kuri.com.pl

Zobacz